ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ ДЛЯ ДІТЕЙ


ДІТЯМ
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
7.Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
8.Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
БАТЬКАМ
1. Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність. Щоб убезпечити свою дитину у мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.
2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте інтернет разом. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас.Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.
3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це. Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.
4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.
5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів. Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу, використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.

Щодо використання додатку
для мобільних пристроїв
«Центр професійної орієнтації»

З метою створення умов для реалізації права дитини на вільний доступ до безкоштовної професійної орієнтації фахівці Волноваського районного центру зайнятості за підтримки Донецького обласного центру зайнятості розробили для мобільних пристроїв на системі Android додаток «Центр професійної орієнтації». Програма має прикладне значення, містить актуальні відомості щодо професійного вибору, планування професійного шляху та надає змогу отримати матеріали про світ професій, пройти тестування, скористатися відомостями про навчальні заклади та онлайн-освіту тощо. Також, у додатку використовуються матеріали з профорієнтаційного порталу Proforientator.info.

Основні рубрики додатку:

- Світ професій (відео про професії, серіал служби зайнятості «Пошук роботи», професії майбутнього, абетка професій та інше);

- Пізнай себе (корисні посилання на профорієнтаційне тестування, а також відео - інтерпретація типів темпераменту, характеру тощо);

- Куди піти вчитися? (інформація про коледжі, технікуми, вищі навчальні заклади України та онлайн-освіту);

- Виникли питання? Звернись до фахівця центру зайнятості…(посилання на електронну чергу шукача роботи).

Завантажити додаток можна на Google Play за посиланням: https://goo.gl/B2HrQ7 або на сайті http://proforientator.info.

Кiлькiсть переглядiв: 1430

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.